Co všechno k bazénu patří a jak k tomu přistupovat, abyste měli všechno potřebné? Jsou opravdu všechny věci potřeba nebo se z vás snaží dostat prodejci co nejvíce peněz? To je dobrá otázka, ale těžko říct jak na ni správně odpovědět. Bazénového příslušenství je celkem hodně a je jenom na vás jestli zvolíte jen některé věci, nebo půjdete do všeho. K příslušenství toho patří hodně a některé věci si představíme a ujasníme si, k čemu vlastně slouží.
Jako první je tu klasický teploměr do bazénu. Většinou se jedná o teploměr, který plave na hladině bazénu. Ovšem jsou i takové, které se potopí. Nemají žádné plováky a jdou rovnou ke dnu. Bazénový teploměr vám ukazuje aktuální teplotu vody. Není to špatná věc, ale opravdu potřebujete vědět kolik má voda stupňů, než do ní vlezete. Stejně většinou zkoušíte rukou teplotu, i když se podíváte na samotný teploměr. Ten vám jen teplotu vody ujasní.
Další věcí je bazénový plovák. Většinou se jedná o takový tvar hříbku, který plave na hladině a dá se otevřít a nastavit průtok vody skrz něj. Tenhle plovák slouží k rozpouštění bazénové chemie, když ho upravujete pomocí chemických tablet. Je dobrý v tom, že se tablety v něm postupně rozpouští, zatím co plave po hladině a rovnoměrně chemii vypouští. Díky němu se chemie v bazénu rozproudí co nejrychleji. Kdybyste tento plovák neměli a tabletu jen tak hodili do bazénu, rozpustila by se na dně bazénu a byla by jen na jednom místě.
Další věcí je síťka a to povrchová nebo hluboká. Věděli jste, že jsou hned dvě varianty? Ty povrchové mají za úkol vyčistit hladinu bazénu. Jejich síťka je vyšponovaná a tvoří rovný povrch. Je na spadené listí, utopený hmyz jako jsou mouchy, brouci, kobylky a další havěť. Ovšem můžete s ní vylovit vlasy a chlupy, které odpadnou lidem při koupání. Když má žena dlouhé vlasy, určitě se do nějakého můžete zamotat. Pak je druhá varianta a ta je hlubinná. Tato síťka se liší tím, že má opravdu velkou síťku, která tvoří takový pytel, do kterého se chytá nečistota, a máte u ní jistotu, že jen tak nevyklouzne ven.