Představte si klasickou situaci, která se může odehrát v mnoha rodinách. Jako modelový příklad si zvolíme pekárnu chleba, kterou jsme zakoupili před dvěma lety s nadšením, že si budeme vyrábět vlastní chléb z kvalitních surovin, a nebudeme závislí na dodávkách čerstvého pečiva v obchodech. Hodí se to zejména tam, kde je do obchodu daleko, a kvůli každému čerstvému pecenu chleba bychom museli vážit dlouhou cestu autem na vzdálenost pětadvaceti kilometrů.
Obsluha pekáren není složitá, jde jen o to mít při ruce návod – příručku, s níž vždy navolíme příslušný program, pečící nádobu zaplníme potřebnými surovinami a pekárna pak již pracuje samočinně. Po několika měsících však na konci ulice otevřeli soukromou pekárnu, kam jsme začali docházet na nákup pečiva, a tak se domácí pekárna octla ve sklepě v kartonové krabici. Za nějaký čas jsme na ni dokonce úplně zapomněli. Jenže pekárna na rohu ulice začala mít finanční potíže a její provoz byl po dvou letech ukončen. Naštěstí si někdo z rodiny vzpomněl na starou dobrou pekárnu ze sklepa, a přišel čas ji oprášit a znovu využít.
Jenže nemáme k dispozici původní příručku, která se někam vytratila a zřejmě ji dokonce někdo vyhodil v domnění, že už nebude zapotřebí. Co teď? Kupovat novou pekárnu, když je stále téměř jako nová? Máme lepší nápad – důvěřujte specializovanému serveru, kde pořídíte různé návody elektrických spotřebičů v domácnosti, kam patří i pekárny chleba. Pokud ji mezi nimi objevíte, potřebný manuál si stáhnete, a není co řešit.
Samozřejmě se to netýká pouze pekáren chleba, ale čehokoli jiného, kde potřebujete poradit s obsluhou zařízení, ale původní návod již nemáte k dispozici. Ne každý totiž všechny návody a dokumentaci schovává, a jakmile uplyne dvouletá záruční lhůta, není důvod nadále skladovat dodací listy, faktury a další papíry, jimiž se jen zahlcuje psací stůl a komoda v pracovně.