SEZOB.CZ

Zoom Player je univerzální přehrávač audia, videa, DVD a i internetových rádií. Podporuje přehrávání těchto fotmátů:

AVI, Matroska (MKV), QuickTime (MOV), Cellphone 3GPP (3GP), Flash (SWF), RealMedia (RA/RM/RMVB/RAM), Windows Media Format (ASF/WMV/WMA including DRM with WMV Professional version), OGG Movie (OGM), MPEG1 (MPG/VCD), MPEG2 (MPG/SVCD/VOB), MPEG4 (DIVX/XVID/ISO), VP3-VP6, MPEG Layer 3 (MP3), Vorbis Audio (OGG), Dolby Digital (AC3), Advanced Audio Coding (AAC), MusePack Audio (MPC), FLAC Audio (FLAC), OptimFROG Audio, Monkey Audio (APE), Wave Audio (WAV), CD-Audio.

Na plikaci, jejíž instalace má necelých 3 mega, je to pozoruhodný výkon, po instalaci zabere 28 MB na disku.Hlavní devizou Zoom Playeru není přitom jen aplikace samotná, ale i nesmírně informačně bohatá databáze znalostí o médiích, kodecích a jejich instalaci a konfiguraci na inmatrix.com. Na stránkách najdete detailní nastavení a instalaci kodeků, kdykoliv se můžet podívat jak vypadá instalace a „souboj kodeků“ ve Vašem systému pro nejčastější formáty (DivX, XVid, MPEG2, MP3, AAC, AC3, DTS a další), a rovněž jaký je merit jednotlivých filtrů (filtr s nejvyšším meritem je typicky použit pro přehrávání).


Pokud necháte zatrženo tak, jak je přednastaveno, po instalaci programu se spustí instalace kodeků, které v systému nemáte. Instalace těchto kodeků trvá poměrně dlouho, program si je nejprve stáhne a pak instaluje.


Zoom Player Pro umí specifikovat, který audio/video kodek bude pro jakou akci použit, specifikovat audio/video splittery a rovněž zvláštní zdrojové filtry.Přehrávání video souborů

Při vlastním přehrávání videa se můžete vždy podívat na to, jaké kodeky/splittery/zdroje jsou použity, a tento „strom“ případně upravovat. Kliknutím na daný kodek ihned měníte jeho parametry, ať už je to NVIDIA Video renderer či FFDShow zpracování prostorového zvuku. Uživatelské přehrávání médií není nutné používat, vše funguje i bez něj, pokud jste hračičky, tak nějaká ta hodina strávená konfigurací systému se Vám bohatě odmění nasledným kvalitním obrazem při každém dalším přehrávání, případě nízkým zatížením CPU (díky akceleraci přehrávání grafickou kartou). Možnosti dalšího nastavení přehrávání jsou opravdu obrovské, zde je například pohled na část možností nastavení Ovládacího Panelu, který se zobrazuje při přehrávání videa.


Přehrávání DVD

Zoom Player WMV Professional podporuje rovněž přehrávání DVD, a to opět (jak jinak), plně uživatelsky konfigurovatelné. Můžete si tak vybrat nejlepší audio/video dekodér a DVD navigátor pro Váš systém.

Zajímavou možností je i podpora pro spuštění uživatelsky definovaného programu před započetím přehrávání DVD, což může být třeba AnyDVD (pokud často přehráváte americké či asijské DVD, tedy disky s jiným regionem). Při přehrávání videa či DVD můžete vyvolávat celou řadu „on-screen“ navigátorů, nejlépe pomocí dálkového ovládání.

Skvělou funkcí je i vytváření záložek, každý film či DVD jich může mít neomezené množství, a Vy se k nim můžete následně kdykoliv vracet (a uživatelsky je pojmenovat).

Veškeré video a DVD je samozřejmě možné pouštět na sekundárním displeji ve fullscreen módu (tedy typicky televize připojená přes S-Video kabel), zatímco na primárním displeji může být Zoom Player Pro aplikace klidně minimalizovaná, a Vy můžete běžně pracovat na počítači.


Přehrávání audia a internetových rádií

Zoom Player WMV Professional je možné použít i jako přehrávač pro audio kolekci. V dialogu si nadefinujete adresáře, které budete sledovat, a Zoom Player Pro vám následně po stisku Alt+M (či patřičného knoflíku na dálkovém ovládání) nabídne procházení adresářů, které jsou dříve definovány, a umí přehrát veškeré soubory v daném adresáři.


Problém pro Zoom Player není ani přehrávání internetových rádií, v Dialogu se pomocí SHOUTcast filtru můžete podívat i na aktuálních TOP-500 rádií, a ta pro Vás nejzajímavější si přidat do záložek. Playlist je zpracován klasicky dobře, můžete zde přidat/odebrat jednotlivý soubor či adresář, a vše samozřejmě uložit/načíst z disku.


Licence:

Freeware

Instalace:

ANO

Čeština:

ANO

Operační systém:

Windows 95/98/ME/NT/2000/XP/Vista/7

Info:

Hledat

Verze:

8.5.1 (je už vyšší verze?)

Domovská stránka:

http://inmatrix.com/

ZPĚT

Poslední úprava: