SEZOB.CZ

World Wind je virtuální glóbus z produkce NASA, určený k používání na osobních počítačích (PC) s prostředím Java SDK. Program na třírozměrném modelu Země zobrazuje satelitní fotografie NASA, letecké fotografie USGS a mnohé další grafické produkty. Lze si v něm prohlédnout i Měsíc, většinu planet Sluneční soustavy a část hvězdné oblohy.

Uživatel programu se může nad zvolenou planetou plynule pohybovat (posun, otáčení libovolným směrem, odklonění kamery od svislého pohledu, zoomování) a vybírá si z různých vrstev, ať už bitmapových nebo vektorových.

World Wind je open source (podrobnosti licence: NASA Open Source Agreement) a většina dat, která zobrazuje, je pod některou z volnějších licencí, například public domain.

Současná řada World Wind 0.6 pracuje v jakémkoli operačním systému s podporou prostředí Sun Java SDK.

Do roku 2007 byla vyvíjena verze World Wind pro prostředí Microsoft .NET Framework. Verzí World Wind 1.4 byl vývoj ukončen a dosud je podporována jen verze pro Javu.

Nejznámějším konkurentem WorldWindu je Google Earth. Jejich vzhled a možnosti jsou podobné. Oba mají pro některé části světa fotografie s vysokým rozlišením a pro jiné ne.


Externí odkazy

WorldWindCentral - rozsáhlá stránka vytvořená komunitou kolem NWW


Licence:

Freeware / Demoverze

Instalace:

ANO (portable)

Čeština:

NE

Operační systém:

Windows 95/98/ME/NT/2000/XP/Vista/7

Info:

Hledat

Verze:

1.5.0 (je už vyšší verze?)

Domovská stránka:

http://worldwind.arc.nasa.gov/java/

ZPĚT

Poslední úprava: