SEZOB.CZ

Scan2PDF umožňuje převod papírových dokumentů a obrázků do PDF a nebo JPG souborů. 


Funkce:

  • tvorba JPG souboru z naskenovaných obrázků

  • tvorba PDF dokumentů z naskenovaných obrázků

  • tvorba PDF dokumentů z uložených obrázků

  • tvorba vícestránkového PDF z naskenovaných nebo uložených obrázků

  • Program podporuje načtení souborů typu: JPG, JPEG, TIF, GIF, BMP, ICO, EMF, WMF, TIF, TIFF


K dalším funkcím patří změna velikosti, lupa, rotace a nebo přidání textu do obrázku. Ovládání a vzhled programu je jednoduché.


Program lze stáhnout i jako portáble verzi. Stažený zip rozbalíme někam na disk, vytvoří se nám složka Scan2PDF. Na ploše si vytvoříme zástupce souboru Scan2PDF.exe


Poznámka: čeština má pár chybek, je třeba spustit soubor Czech.txt ve složce programu \Scan2PDF\languages a češtinu opravit, nebo již opravenou si jí můžete stáhnout zde a po rozbalení přepsat původní soubor.

Po spuštění programu z nabídky vybereme Options->Options, zvolíme Czech, dále tlačítkem Vybrat zdroj nastavíme Scaner. Ostatní nastavíme dle obrázku a dáme Close.


Skenování

Na panelu nástrojů klepneme na tlačítko Skenovat necháme tam 1 a klepneme na OK. Pokud máme v nastavení zatrženo "Zobraz interface skeneru", zobrazí se nám okno skeneru, ve kterém můžeme nastavit parametry naskenovaného obrázku. Naskenovaný dokument se nám načte do programu. Nyní stačí již jen uložit – Soubor -> Uložit do pdf. Chceme-li naskenovat vícestránkový PDF, pokračujeme stejně jak v předešlém kroku. Naskenujeme všechny listy a uložíme, čímž nám vznikne vícestránkový PDF soubor.

Zapneme-li si v programu Pro-Mód, můžeme jednotlivé stránky přidávat, mazat, otáčet, též lze v tomto módu uložit naskenovaný obrázek jako JPG.


Licence:

Freeware

Instalace:

ANO / NE

Čeština:

ANO

Operační systém:

Windows 95/98/ME/NT/2000/XP/Vista/7

Info:

Hledat

Verze:

8.01 (je už vyšší verze?)

Domovská stránka:

http://www.koma-code.de

ZPĚT

Poslední úprava: