SEZOB.CZ

Po přechodu na Windows 7 jsem hledal prográmek, který by mi nahradil nepostradatelné Hidden Menu, které pod tímto systémem je funkční tak napůl. Takový prográmek jsem nakonec našel a předčil i moje očekávání. Je jím RocketDock, který usnadňuje spouštění programů a nahrazuje klasické Start menu Windows, je efektní a přdává ještě nějaké funkce navíc. Též potěší, že je kompletně v češtině.

 

RocketDock vytvoří na kraji obrazovky malý panel, do kterého lze jednoduše přetažením vložit jakýkoliv program (nadále Ikonu) pro jeho spuštění. Několik jich obsahuje už v základu, například Tento počítač, Dokumenty, Obrázky... Ikony můžete do lišty jak přidávat, tak i odstraňovat a to buď přetažením na plochu a nebo najdete příkaz Smazat položku, pokud na ikonu klepnete pravým tlačítkem myši. Tento prográmek má nesčetně dalších doplňkových rozšíření, jedním z nich je například StackDocklet, jakýsi box do kterého můžete "nasázet" další programy na spuštění.


Stack docklet - návod 

  1. Stáhněte si StackDocklet

  2. Rozbalte do složky RocketDock/docklets 

  3. Klikněte pravým tlačítkem na lištu programu RocketDock, najeďte na Přidat položku a zde vyberte Stack docklet. 

  4. V RocketDocku se vám objeví nová šedá ikona, klepněte na ni pravým tlačítkem myši a zvolte možnost Nastavení ikony. 

  5. Pod volbou Folder klepněte na tlačítko ... a najděte složku s ikonami programů, které chcete přidat. Pro tuto možnost si nejprve připravte někde na disku složku, do které nakopírujte zástupce programů. Pro Stack docklet si můžeme zvolit libovolnou ikonu (Icon), spoustu jich najdete na stránce programu. Ikony stáhněte a rozbalte do složky RocketDock/Icons.

Nastavení programu

Program umožňuje široké spektrum nastavení. Lze si nastavit jeho téměř libovolnou pozici na obrazovce, průhlednost, automatické schovávání apod. Šikovná je i volba Minimalizovat všechna okna do Docku, takže všechny aplikace které minimalizujeme, se ukryjí do panýlku programu.


Na stránce programu si můžeme spustit video s tím, jak program pracuje.


Licence:

Freeware

Instalace:

ANO

Čeština:

ANO

Operační systém:

Windows 95/98/ME/NT/2000/XP/Vista/7

Info:

Hledat

Verze:

1.3.5 (je už vyšší verze?)

Domovská stránka:

http://rocketdock.com

ZPĚT

Poslední úprava: