SEZOB.CZ

Microangelo není nijak zvlášť levný, ale nabízí vskutku luxusní služby jak při samotné editaci statických i animovaných ikon, tak i při jejich managementu. Přináší nejenom možnost editovat a vytvářet si nové ikony a kurzory, ale je také spolehlivým a velmi variabilním nástrojem pro práci s nimi.


Microangelo se skládá z několika programů:

  • Microangelo Studio - zřejmě nejdůležitější část celého programu. Funguje podobně jako kreslení pod Windows a umožňuje tvorbu nových ikon, nebo editaci stávajících.

  • Microangelo Animator - v podstatě totéž jako předchozí, je zde však možnost vytvořit animovanou ikonu nebo kurzor.


  • Microangelo Explorer - klon průzkumníka, tentokrát ale se zvláštním zaměřením – jak jinak než na ikony a kurzory.

  • Microangelo Librarian - doplnění Exploreru - umožňuje pracovat s archivy.

  • Microangelo On Display - novinka, se kterou můžete provádět všechny možné i nemožné změny ikon a kurzorů na vašem počítači.


Microangelo Studio

Hlavní část tvoří okno s editační oblastí a nástroji, k němuž můžete dle libosti otevírat a zavírat okna s barevnou paletou, náhledem na výslednou ikonu a speciálními efekty.

Samotná tvorba probíhá do čtvercové sítě. Máte k ruce poměrně dost nástrojů od klasických štětců přes gumy, kapátka a práci s textem. Svoje výtvory pak můžete ukládat v true coloru, 256 či 16 barvách, nebo černobílé. Velikost si můžete určit sami, nebo si vybrat některou se standardních přednastavených velikostí.

Zajímavou funkcí je snímání nové ikony z obrazovky. Pokud zvolíte funkci Screen Capture (Zachycení obrazovky), změní se váš kurzor na chvíli na čtvereček; jím "vyfotíte" část obrazovky a tu následně vložíte tlačítkem Paste. Pokud jste vyráběli kurzor, měli byste speciální funkcí Set Hot Spot (Nastavit žhavý bod) nastavit, který bod kurzoru bude aktivní, tzn. jakýsi pomyslný vrchol klasické šipky.


Microangelo Animator umožňuje využít všechny kreslící funkce Studia, navíc jsou zde přidány položky pro animaci - počet rámů a rychlost jejich promítání. Abyste ale mohli takovouto animovanou ikonku požívat, musíte mít spuštěný Microangelo On Display, bez něj bude ikona pouze statická.
Microangelo Explorer je, klon klasického Průzkumníka, což znamená, že po levé straně máte stromovitou strukturu adresářů a po pravé zase jednotlivé soubory, z nichž se ale zobrazují jen ty, které obsahují nějakou ikonu, tj. soubor .ico, .icl nebo .exe a .dll. O počtu položek v nich obsažených vás informuje sloupec Objects. Dvojklikem na vybraný soubor se otevře Librarian, kde se zobrazí všechny položky v náhledu a ty pak můžete opět dvojklikem začít upravovat ve Studiu.


Microangelo Librarian

Pomocí utility Librarian můžete najít ikony, které jsou součástí jiných aplikací.
Microangelo On Display

Poslední částí Microangela si vnitřek svého počítače můžete zkrášlit a vyzdobit. Všechna nastavení jsou přehledně roztříděná do šesti kategorií - v té první, Systém, můžete nastavovat barevnou hloubku ikon na ploše, jejich horizontální a vertikální vzdálenost, zvolit jejich velikost (malé/velké) a možnost zapnutí nebo vypnutí zobrazení šipky zástupce.

Další položka, Písmo, je zaměřená pro práci s popiskami ikon. Můžete zde nastavit nejen jeho písmo a velikost, ale také pozadí, jež může být i průhledné.


Části Start menu, Misc a Kurzor slouží ke změně ikon ve startovním menu, změně kurzorů atd.

Na poslední záložce Pokročilé, naleznete systémové informace, můžete zde ikony obnovit, nebo opravit.Čeština pro verzi 5.0 - 5.5


Instalace češtiny:

Stáhněte si soubor mike55_cz.zip. Po stažení rozbalte soubor kamkoliv na disk. Poklepejte na samorozbalovací soubor "mike55cz.exe" a zadejte Unzip, nebo rozbalte češtinu přímo do adresáře, kde máte nainstalován program Microangelo. Čeština přepíše stávající soubory. Standardní umístnění programu je

C:\Program Files\Microangelo


Instalace knihovny muangsys.dll:

Poklepejte na samorozbalovací soubor "muangsys.exe" a zadejte Unzip. Soubor se rozbalí do

C:\WINDOWS\SYSTEM a přepíše stávající soubor muangsys.dll.

Tento soubor slouží k editaci ikon, obrázků ap., pokud na ně klepnete pravým tlačítkem a vyberete Vzhled.


Čeština lze aplikovat na jakoukoliv původní verzi Microangelo od verze 5.0-5.5, po aplikaci budete však mít vždy verzi 5.5 i když budete mít nainstalovanou verzi nižší.


Licence:

Demoverze

Instalace:

ANO

Čeština:

NE

Operační systém:

Windows 95/98/ME/NT/2000/XP/Vista/7

Info:

Hledat

Verze:

6.0 (je už vyšší verze?)

Domovská stránka:

http://microangelo.us/

ZPĚT

Poslední úprava: