SEZOB.CZ

FlashGet zvyšuje rychlost stahování souborů z internetu. Dokáže stahovaný soubor rozdělit na několik částí, jež stahuje současně, díky čemuž se rychlost přenosu podstatně zvýší. Stažené soubory můžete katalogizovat, komentovat, přesouvat atd. Autoři mysleli také na neanglicky mluvící uživatele a připravili jazykové mutace, mezi nimiž nechybí ani naše čeština.


Po instalaci bude program v češtině. Pokud by nebyl, klepněte v nabídce na View/Language > Czech

Aktualizace češtiny

V nabídce klepněte na Zobrazit/Language > Stáhnout další/Aktualizovaný soubor. Pokud bude novější verze češtiny tak se vám objeví v nabídce. Zatrhněte češtinu a klepněte na Aktualizovat. Po stažení aktualizace je třeba program restartovat (Zavřít a znovu otevřít).

Kdyby se vám čeština nelíbila, můžete si jí stáhnout z http://cestiny.idnes.cz


Vzhled a možnosti

Okno programu je rozděleno na několik částí-sekcí: v levé jsou ve stromové struktuře umístěny složky. Ve vedlejší sekci je zobrazován obsah jednotlivých složek, v okně vpravo dole pak vidíte detailní informace o vybrané položce.

Pro přehled o vašich stahovaných souborech je můžete umisťovat podle svého typu do složek. Standardně jsou k dispozici složky pro software, ovladače, hry a MP3. Můžete si však vytvořit libovolný počet vlastních.

Jak je již u programů tohoto typu zvykem, také FlashGet nabízí možnost plánovaného stahování. Stačí nastavit hodinu a den, kdy se má požadovaný soubor stáhnout a FlashGet zařídí vše potřebné. Chcete-li celý proces ještě více zautomatizovat, můžete nadefinovat automatické odpojení od sítě a vypnutí počítače po dokončení stahování.

Mnozí jistě uvítají detailní informace o každém staženém souboru. Dozvíte se například URL, ze které byl soubor stažen, průměrnou rychlost stahování, velikost souboru, délku stahování atd.

Podpora úpravy vzhledu prostřednictvím "Skinů"


Další důležité vlastnosti a funkce zmíním v bodech:

 • přizpůsobitelný panel nástrojů

 • podpora pro cookie

 • podpora techniky drag-and-drop

 • možnost přiřazení zvukových efektů k jednotlivým událostem

 • možnost kontroly stažených souborů externím antivirem

 • zobrazení grafu průběhu stahování

 • export/import databáze stažených souborů s možností spojovat jednotlivé databáze

 • automatické vyhledávání zrcadlových serverů (Mirrors)

 • podpora všech proxy serverů

 • možnost omezení přenosové rychlosti

 • možnost dávkového stahování

 • opětovné navázání přerušeného spojení


Stahujeme...

Před použitím programu je vhodné nejdříve navštívit sekci Nástroje-Nastavení programu, kde lze upravit spoustu parametrů, jako například monitorování internetového prohlížeče, proxy servery, internetové připojení, plánované stahování, zvuky atd.


Samotné stahování lze aktivovat několika způsoby:

Ruční zadání URL - Pokud znáte přesnou adresu k požadovanému souboru, stačí z nabídky Úkoly vybrat položku Nové stažení. V zobrazeném okně zadáte požadovanou adresu, zvolíte složku na disku, kam má být soubor uložen, a případně podle potřeby upravíte ostatní parametry. Nakonec určíte, zda začít stahování okamžitě, zda je naplánovat, nebo soubor přidat do seznamu k pozdějšímu stažení.

Monitorovaní kliknutí v prohlížeči - FlashGet dokáže samozřejmě monitorovat internetové prohlížeče Internet Explorer a Netscape Navigator. Opera je podporována po rozšíření o zásuvný plug-in modul, jenž si můžete zdarma stáhnout z webu autorů. Pokud tedy klepnete na odkaz vedoucí na soubor s určitou příponou (standardně jsou nastaveny ZIP, EXE, BIN, GZ, Z, TAR, ARJ, LZH, MP3, A[0-9]), FlashGet nabídne jeho stažení.

*Od verze 1.10 i jiný libovolný prohlížeč.


Pravé tlačítko myši v IE - FlashGet po instalaci rozšíří kontextové menu pod pravým tlačítkem myši Internet Exploreru o položky Stáhnout pomocí FlashGet a Stáhnout vše pomocí FlashGet (nabídne stažení všech souborů, na něž je na dané stránce odkazováno).


Technika drag-and-drop - Techniku "táhni a pusť" lze aplikovat na malé plovoucí okénko - ikonku, nazvanou Odkazovací plocha. Požadovaný odkaz tedy přetáhnete na toto okénko a daná URL se doplní do okna Přidat nové stažení.

V procesu stahování se Odkazovací plocha změní v graf znázorňující průběh přenosu.

Pokud máte v programu aktivovánu funkci Monitorování schránky, stačí požadovanou URL zkopírovat do schránky (např. kombinací Ctrl+C) a FlashGet ji automaticky doplní do příslušného pole v okně Přidat nové stažení.


Instalace

Program si můžete stáhnout ve třech verzích, v žádném případě si neinstalujte verzi FlashGet Classic, obsahuje reklamní proužek a ad-aware.

Poklepejte na stažený soubor a spustí se instalační program. Ten je samozřejmě vytvořen ve formě průvodce a tudíž instalace nebude činit problémy ani začátečníkům.


při instalaci v tomto kroku zatrhněte pouze takto


Pro názornou ukázku jsem kdysi dávno sestavil příručku pro práci s tímto programem, na kterou se můžete podívat zde


Licence:

Freeware

Instalace:

ANO

Čeština:

ANO

Operační systém:

Windows 95/98/ME/NT/2000/XP/Vista/7

Info:

Hledat

Verze:

3.7 (je už vyšší verze?)

Domovská stránka:

http://www.flashget.com/index_en.html

ZPĚT

Poslední úprava: