SEZOB.CZ


AbiWord

AbiWord je plnohodnotný textový procesor.

abcAVI tag editor

abcAVI tag editor je malá utilita pro prohlížení a úpravu tagů v AVI souborech. 

AC3 Delay Corrector

AC3 Delay Corrector pomocí tohoto nástroje můžeme změnit hodnotu zpoždění zvuku.

AC3 Decoder

AC3 Decoder je dekodér AC3 souborů. Výstup do souboru WAV nebo libovolného formátu kodérem instalovaným v systému.

AC3 Splitter

AC3 Splitter je nástroj pro snadné rozdělování velkých souborů formátu AC3 na několik menších.

AC3Filter

AC3Filter od verze 1.03a již není prostým dekodérem AC3 streamu, ale nabízí zpracování jakéhokoliv zdroje audia, dekódování DTS včetně možnosti poslání DTS na SPDIF a v neposlední řadě také vytváření AC3 z jakéhokoliv zdroje zvuku tak, aby mohlo být v realtime pouštěno do SPDIFu.

ACDSee

ACDSee je (v dnešní podobě spíše byl) bleskově rychlý editor obrázků.

Acrobat Reader

Acrobat Reader je bezplatný prohlížeč PDF souborů.

AD-aware

AD-aware je program pro bezpečné odstranění komponent reklamou podporovaných programů...

Adobe Audition

Adobe Audition je profesionální program pro záznam, editaci a mixování audia ve vysoké kvalitě (až 32-bit/10MHz).

Adobe Photoshop Elements

Adobe Photoshop Elements je vynikající kombinací výkoného, ale velmi dobře srozumitelného programu sloužícího k úpravě Vašich fotografií.

Adobe Captivate

Adobe Captivate je nástroj pro tvorbu interaktivních instruktáží a simulací ovládání software.

Advanced Office Repair

Advanced Office Repair je nástroj pro obnovu dat z poškozených souborů kancelářských aplikací sady Microsoft Office. Možnosti:

oprava databází Microsoft Access 95, 97, 2000, XP a 2003, oprava Microsoft Excel xls a xlw souborů verzí 3, 4, 5, 95, 97, 2000, XP a 2003, oprava souborů Microsoft Word 6.0, 95, 97, 2000, XP a 2003, oprava souborů Microsoft Outlook 97, 98, 2000, 2002 a 2003, oprava souborů Microsoft Outlook Express 4 mbx a Outlook Express 5/6 dbx, možnost integrace do Internet Exploreru, jednoduché ovládání.

AIDA64 Extreme Edition

AIDA64 Extreme Edition poskytuje širokou škálu funkcí, které pomáhají při přetaktování, diagnostice chyb hardwaru, zátěžovém testování a monitoringu různých senzorů.

AIDA64 Business Edition

AIDA64 Business Edition je efektivní řešení pro správu sítí v malých a středních podnikách.

AllCapture Enterprise

AllCapture Enterprise zaznamená na obrazovce aktivity v reálném čase, ze kterých můžete vytvořit své vlastní prezentace či návody.

All Media Fixer

All Media Fixer je velice užitečný nástroj, který je schopný opravit nestažené nebo poškozené multimediální soubory. Lze jej použít na opravu souborů WMA, WMV, ASF, WM, ASX, AVI, VOB, RM, MP3, MP2, MP1, MPA, MPGA, MPG, MPEG, MPA, DAT, WAV, JPEG a BMP. Podle autorů doshuje úspěšnost opravy až 97,6 %.

All Video Sound Extractor

All Video Sound Extractor (Zealot) umožní rychlou extrakci a uložení zvukových stop z videa do audio souborů WMA, MP3 a WAV. Možnost volby různé kvality záznamu.

Alkohol 120%

Alkohol 120% je program na vytváření identických kopií CD/DVD, tzn. klonování.

AM-Notebook

AM-Notebook je o něco víc než jen poznámkový blok.

AnmanieSMP

AnmanieSMP je jednoduchý grafický program, s jehož pomocí je možno deformovovat jednotlivé obrázky.

Anfy

Anfy v osmi krocích vytvoří aplet, jehož kód přidáte do stránky, nebo si uvedenou stránky necháte vygenerovat přímo

AnyDVD

AnyDVD pracuje na pozadí Windows a dokáže povolit DVD mechanice a software playerům přehrávat média ze všech regionů.

Anim8or

Anim8or free je 3D modelování a animační program. Zatím je vzdálen profesionálním programům jako jsou 3DStudio MAX nebo Lightwave, má však šanci utnit je jako ostatní.

Avira Free Antivirus (AntiVir Personal Edition)

Avira Free Antivirus (dříve AntiVir Personal Edition) je bezplatná verze špičkového antivirového programu pro nekomerční využití.

Animagic GIF Animator

Animagic GIF Animator je prográmek pro tvorbu animovaných GIF souborů

Ant Movie Catalog

Ant Movie Catalog

Snad každý kdo má doma větší videotéku, a to na jakýchkoli médiích, a nezdráhá se komukoli cokoli půjčit, si už někdy, stejně jako já, položil otázku: "Kde sakra mám to CD s...". Název už si doplňte sami. Jak tomu předcházet? No, někdo si píše výpůjční seznamy na papír, který při první příležitosti někam založí nebo v horším případě vyhodí. Další je sice pokrokový a vede si seznamy v Excelu, ale kdo se v tom má vyznat, a neustálé promazávání a přesouvání buněk také není bůhvíjak uživatelsky přívětivé. Nám všem svítá na lepší časy. Ant Movie Catalog je takový malý pilný mraveneček, který vám ve vašem PC vystaví malou domácí videopůjčovnu. Nezáleží na tom, na jakém nosiči je video uloženo. Ať už je to DVD, (S)VCD, CD-ROM nebo stará dobrá videokazeta, všechno můžete mít uloženo v jednom jediném souboru pěkně přehledně seřazené podle klíče, který si sami určíte. Třeba právě podle nosiče.

Ovládání je jednoduché, a pokud si v menu nastavíte jako jazyk češtinu, pak i dostatečně srozumitelné. Nový film přidáte jedním kliknutím myši a je pak pouze na vás, jaké kolonky vyplníte, a které naopak necháte prázdné. Některé informace zjistíte přímo ze samotného filmu, tedy za předpokladu, že je na nějakém médiu, které vaše PC zvládne zpracovat. Ostatní položky můžete vyplnit sami nebo, pokud nebudete chtít sledovat závěrečné titulky všech filmů, se spojit s některým z přednastavených serverů (ani tady nechybí IMDb nebo dokonce český FilmPub) a informace stáhnout odsud většinou stačí zadat jen název filmu. Pokud máte nějaký obrázek z filmu, můžete ho v katalogu ke správné položce připojit.

Nebyla by to správná půjčovna, kdyby nebylo možné nějakým způsobem spravovat výpůjčky. Přesně to Ant Movie Catalog nabízí. Ke každému filmu v katalogu můžete připojit člověka, který si ho od vás vypůjčil, a rázem víte, kde ve světě se vaše filmy toulají. Když vám příslušný člověk vše vrátí, jednoduše ho vymažete ze seznamu dlužníků a můžete mu směle poskytnout nějakou další novinku. Ty, kdo si dělají všemožné statistiky, potěší stejnojmenná položka v menu, kde najdete třeba frekvenci přidávání nových filmů, kamarády, kteří si půjčují nejčastěji, nebo procentuální zastoupení nosičů všech filmů.

Jeden program přináší řešení mnoha problémů, teď jenom musíme doufat, že když už víme kdo naše filmy má, tak že se nám všechny v pořádku vrátí.

Any Video Converter Free

Any Video Converter Free je konvertor videa do DivX, XviD, MOV, rm, rmvb, MPEG, VOB, DVD, WMV, AVI, MPEG-4. Poradí si i s formátem pro mobilní telefony, PDA, herní konzole PSP nebo přehrávače iPod.

Apollo Audio DVD Creator

Apollo Audio DVD Creator umožní vytvářet hudební DVD disky, na které lze umístit přes tisíc skladeb ve formátech MP3, WAV, WMA, OGG, MPG, AVI, WMV, ASF, AC3 a RM. Můžete také grabovat hudbu z CD disků a přímo ji vypálit na DVD. Ke každému DVD lze vytvořit navigační menu pro jednoduché procházení skladbami na disku. Uživatelské rozhraní je jednoduché, disk vytvoříte ve třech krocích.

Applet Headline Factory

Applet Headline Factory  je utilita, která vytváří okna, ve kterých běží (scrolluje) informační text.

Applet Marquee Wizard

Applet Marquee Wizard vytváří aplety, ve kterých se obrázky střídající různým směrem a v libovolně určeném čase.

Applet Navigation Factoryamu

Applet Navigation Factory vytvoří navigační panel nabídky pro HTML stránku.

Applet Effect Factory

Applet Effect Factory je určen k tvorbě efektů, které se aplikují na vybrané obrázky.

AppPaths for Windows

AppPaths for Windows je utilitka k zobrazení cest k EXE, HLP souborům a zobrazení co je načteno po spuštění.

ArtRage

ArtRage  full / free

Velmi realistický program pro malování na počítači. Po spuštění se program netváří jako klasické okno. Zobrazí se plátno a v rozích jsou nástroje. Po levé straně je tužka, křída, guma, štětec a podobně a na pravé straně je paleta s barvami. V horní části programu je umístěna nástrojová lišta. Program dovoluje namalovat opravdu krásný obrázek k nerozeznání od práce na papír. K dispozici je krok zpět, nebo kupředu. Výrobce programu doporučuje používat tablet, stačí však i myš.

Ashampoo Photo Commander

Ashampoo Photo Commander je nástroj pro správu, grafickou úpravu, archivaci a editaci digitálních fotografií. Fotografie lze snadno a rychle v třídit a archivovat pro větší přehlednost. Kromě toho lze vytvářet a přímo na CD nebo DVD vypalovat animace a slideshow, tisknout indexy obrázků, odesílat obrázky jako přílohu mailu, vytvářet screenshoty a mnoho dalšího. Podpora dávkového zpracování fotografií.

Ashampoo Burning Studio Free

Ashampoo Burning Studio Free je nástroj na vypalování disků. FREE verze postrádá pár pokročilých funkcí, jako je například převod videa do formátu DVD-Video, tisk obalů a úprava obrazů, bez čehož se určitě každý obejde, neboť na to jsou jiné lepší a specializované programy.

Atlantis

Atlantis je textový editor, který kombinuje vlastnosti standardních textových editorů s některými novými možnostmi.

Atomix Virtual DJ Pro

Atomix Virtual DJ Pro je program umožňující mixovat mp3 skladby. Je určen jak pro začátečníky, tak i pro profesionály. Nabízí nám různé funkce, jako např. BeatLock engine (snadné udržení rytmu), smyčkový generátor, rychlé vyhledávání skladeb, mnoho efektů a široká nabídka samplů. Dokončený mix je možno uložit na disk a vypálit na CD. Mezi možnosti karaoke patří podpora snímků na pozdí, podpora více monitorů, přímé přehrávání ze ZIP souborů, přehrávání MP3 skladeb s odpovídajícím CDG souborem, možnost vedení seznamu účinkujících, a další.

Atrise Everyfindamu

Atrise Everyfind vám umožní vytvoření vyhledávače pro Váš web, intranet, CD, DVD nebo HDD.

Audacity

Audacity je open-source zvukový editor, šířený pod GPL - to znamená, že jej můžete využívat zcela zdarma pro osobní i komerční účely.

Audition 2000

Audition 2000 je malá užitečnost, která Vám dovolí hrát zvukové soubory typu WAV umístěných v adresáři na disku.

Audiograbér

Audiograbér je velice známý program z oblasti grabování zvuku z AudioCD.

Automatic Shut Downer (ASD)

Automatic Shut Downer (ASD) umí vypnout počítač nejen v přesně určenou dobu (i s možností storna 10 sekund před vypnutím), ale také po otevření/uzavření libovolného okna (stačí do programu napsat pouze jeho titulek) - vhodné třeba pro defragmentaci disku nebo scandisk, AVG, apod. - necháte prostě počítač běžet a až se určité okno otevře/zavře, ASD počítač vypne.

Autorun Lab

Autorun Lab umožní vytvářet profesionální samospouštěcí menu pro vaše CD.

Automize

Automize je utilita, pro automatické plánované spouštění různých činností a aplikací.

Autorec

Autorec je komerční program v české a anglické mutaci pro automatické nahrávání hovorů z linky a nebo z mikrofonního výstupu Vaší zvukové karty pro Windows 9x a NT s ukládáním do velmi úsporného formátu wavu GSM 6,10 s funkcí VOX !!!

Audacious

Audacious je malý a rychlý audio přehrávač který při přehrávání nijak nezatěžuje systém a jiné systémové zdroje.

Avant Browser

Avant Browser je internetový prohlížeč postavený na Internet Exploreru, umožňující současné prohlížení více stránek v jednom okně aplikace.

AVG AntiVirus

AVG AntiVirus je antivirový program od českého výrobce, který obsahuje rezidentní ochranu proti virům, spyware, malware, chrání před útoky z webu, odhaluje a odstraňuje nebezpečné rootkity, které skrývají škodlivý software s úmyslem převzít kontrolu nad počítačem a kontroluje příchozí emaily.

AVI DeFreezer

AVI DeFreezer slouží k opravě poškozených AVI souborů.

Avidemux

Avidemux je program na editaci videa. Podporuje soubory AVI, MPEG, NuppelVideo a další.

Awave Studio

Awave Studio je multifunkční audio program, se kterým můžete přehrávat, editovat a převádět audio soubory mezi různými formáty a platformami.

AVI/(X)(S)VCD Bitrate Calculator

AVI/(X)(S)VCD Bitrate Calculator je kalkulačka datového toku videa

AVCutty

AVCutty

Nelíbí se vám některé scény ve filmech? Tak je prostě vystříhněte, vždyť není nic jednoduššího. Že na tuhle práci nemáte software, který je dost drahý? Ale to už teď není pravda. Přichází prográmek AV Cutty, který to zvládne a dokonce přidá něco navíc. Jediné, co potřebujete, je rychlejší počítač, dost paměti a máte vyhráno.

AV Cutty se pyšní tím, že obsahuje tři rozpoznávací algoritmy, které samy rozpoznají scény ve filmech ve formátu AVI, pro práci se soubory v MPEGu budete bohužel muset hledat někde jinde. Stačí si vybrat film, algoritmus, kliknout na jedno tlačítko a chvilku (někdy trošku delší) počkat. Když program dokončí svoji práci, máte před sebou seznam nalezených scén. S nimi si můžete dělat, co chcete. Dále dělit, spojovat, měnit pořadí, mazat, jednotlivě ukládat, zkrátka co vás jenom napadne. Na konci editace, až budete spokojeni, výsledek uložíte a můžete o sobě říkat, že jste střihač "skoro" profesionál. Pokud se spokojíte s rozdělením na dané úseky, stačí je zadat v podobě času nebo počtu okének filmu a počkat si na dokončení práce. Jednotlivé scény pak najdete v adresáři s originální předlohou.

Z dalších funkcí stojí za to jmenovat vlastní přehrávání videa (jen AVI), možnost ukládat okénka filmu jako bitmapy a to i několik po sobě jdoucích. Nepříjemnou vlastností může pro někoho být fakt, že existuje zatím jen německá verze, ale autor prý intenzivně pracuje na anglické mutaci, která bude pro mnohé uživatele přívětivější. Program je distribuován jako tzv. donationware, což znamená, že za klíč k licencované verzi musíte autorovi zaslat nějaký dar za jeho snažení. Jeho výše je jen a jen na vás. Software však bez problémů funguje i bez licence.

Avi2Dvd

Avi2Dvd  je aplikace, se kterou snadno a rychle převedete vaše soubory AVI/MKV/OMG/WMY do VCD/SVCD/DVD.

AAAAAAA

Azid je dekodér AC3 souborů na wav. Výborný na konverzi DVD 5.1 zvuku do surround 2-kanálového zvuku. Zvládá tzv. downmix (snížení počtu kanálů, aniž bychom přišli o specifický zvuk rušeného kanálu), změnu úrovně hlasitosti jednotlivých kanálů a normalizaci pro upravení hlasitosti dialogů.

Grafické rozhraní pro Azid Azid Lame GUI v0.2

Pro spuštění programu v grafickém rozhraní budete potřebovat knihovnu MSVBVM50.dll. Stáhněte si balíček Msvbvm50.exe a rozbalte ho do adresáře programu (v Total Commanderu klávesami ALT+F9).


ZPĚT

Poslední úprava: