SEZOB.CZ

Instalace Windows 7


Instalace Windows 7 je jednodužší než by si každý myslel. Zvládne jí takřka každý a podle tohoto návodu i naprostý laik. Tento návod který jsem vytvořil, vás povede krok za krokem, takže není třeba se ničeho obávat, pokud něco při instalaci skazíte, můžete vždy začít znovu.


Před istalací systému doporučuji odpojit ostatní disky, tedy v případě, že jich v PC máte více a nechat zapojený pouze systémový disk na který se bude instalovat systém. Nemůže se vám pak stát, že si systém nainstalujete na jiný disk a smažete si tak na něm data. Disky odpojíte tak, že sundáte z PC kryt a vytáhnete z disku napájecí a datový kabel. Též vytáhněte všechny přídavné disky, jako jsou různé flešky či modemy na flash pro připojení k internetu.

Pak zapněte počítač a mačkejte klávesu DEL aby jste se dostali do BIOSu (u notebooku je to klávesa F2 či F11, ale může to být i jiná klávesa, či kombinace kláves, mělo by být zobrazeno na obrazovce při staru.)

V BIOSu je třeba nastavit jako první bootování z mechaniky. Každý BIOS to má opět jinak, musíte si projít všechny položky, příslušnou položku najít a nastavit. Jako další, musíte v BIOSu nastavit AHCI mód. Pokud máte obě položky nastavené, vložte instalační médium s Windows 7, zmáčkněte klávesu F10 pro uložení a opuštění BIOSu a potvrďte provedené změny OK (ENTER).

Počítač se restartuje. Jakmile se na obrazovce objeví "Libovolnou klávesou spustíte systém z disku..." zmáčkněte libovolnou klávesu a rozběhne se instalace.


Zde zvolte Vlastní (upřesnit)


Zde klepněte na Možnosti jednotky (upřesnit)


Zde jsou oddíly disku. Instalujete-li na nový disk, bude tu uvedeno to co je vidět na obrázku. Instalujete-li na starší disk, kde jste měli dříve nainstalován třeba systém Windows XP, bude tu oddílů víc. V tomto případě odeberte všechny oddíly tlačítkem "Odstranit".

Pozor: může se stát, že máte disk rozdělen na vícero oddílů (disků) např.C,E,F, takže pokud chcete zachovat ostatní oddíly (disky), na kterých máte např. data, odeberte pouze oddíl C.

Pak vytvořte oddíl klepnutím na tlačítko "Nový", velikost je již přednastavena, takže stačí potvrdit.

Máte-li disk nový a chcete-li ho rozdělit na vícero disků, klepněte na tl. "Nový" a nastavte jeho velikost. Nejprve se vytváří disk C, jeho velikost by měla být minimálně 40GB (doporučuji 60GB). V případě, že budete používat PC pro hraní her, je třeba nechat místa o mnoho více, protože všechny hry se instalují na disk C a též se na disk C ukládají konfigurační soubory her.

Jakmile máte všechny oddíly vytvořeny, tak je naformátujte (tl. Naformátovat)


Pak již můžete spustit instalaci Windows - označte oddíl (disk) C a klepněte na tlačítko Další.

Dále postupujte podle průvodce.


Po instalaci systému klepněte na tlačítko Start a do řádku pro vyhledávání napište Windows Update. Klepněte na vyhledanou položku Windows Update, zobrazí se vám okno, ve kterém klepněte vlevo na Změnit nastavení. V zobrazeném okně nastavte dle obrázku


Neinstalujte aktualizaci pro ověřování pravosti systému   KB971033

Pokud se vám tato aktualizace objeví, zrušte u ní zatržení, klepněte na ní pravým tl. myši vyberte:
Skrýt aktualizaci a klepněte na OK


Konfigurace Windows 7


Ke stažení: Instalace Windows 7 (návod v PDF)

Jakési instalační číslo: NG4HW-VH26C-733KW-K6F98-J8CK4

ZPĚT

Poslední úprava: