SEZOB.CZ

Vypalování DVD


Uložené soubory vypalujte v Neru. Nepoužívejte však Nero nižší verze jak 6.2.0.0, protože v něm byly nějaké chyby.


 1. Nejprve vložíme do mechaniky prázdný disk DVD a chvíli vyčkáme, než se disk načte

 2. Pak spustíme Nero

 3. Po spuštění Nera vybereme DVD-Video a klepneme na tlačítko Nová.

 4. V první okně zleva klepneme na složku VIDEO_TS

 5. V pravé části vyhledáme soubory na disku, které jsou též ve složce Video_ts (pokud máme nastaveno, aby Shrink vytvářel tuto složku) a vybereme všechny soubory.
  Soubory můžeme vybrat například takto: klepneme na některý ze souborů a zmáčkneme nejprve klávesu CTRL kterou držíme zmáčknutou a pak klávesu A, čímž označíme všechny soubory. Potom klepneme levým tlačítkem myši na označené soubory a za stálého držení zmáčknutého tlačítka přetáhneme soubory do druhého okna zleva.

 6. Pokud používáte Nero StartSmart, po spuštění vyberte Kopírování a zálohování a pak vyberte Vypálit obraz na disk. Otevře se vám okno pro výběr souborů, které zavřete. Pak klepněte na Soubory DVD-Video. V zobrazeném okně zkontrolujte, zda je vybráno DVD5 a pak klepněte na tlačítko Přidat. Označte všechny soubory a klepněte nejprve na tlačítko Přidat a pak na tlačítko Hotovo. Pak klepněte na tlačítko Další. Pojmenujte disk (maximálně 15 znaků vč.mezer), nastavte rychlost zápisu, zde doporučuji: pálit na poloviční rychlost vypalovačky a poloviční rychlost média. Pokud budete pálit na maximum ať média či vypalovačky, vypálené DVD se v lepším případě může trhat.
  Po nastavení klepněte na tlačítko Vypálit.


Vzhledem k tomu, že nepoužívám Nero StartSmart, doufám, že jsem výše uvedený návod napsal správně.


Jak v vypálit video DVD uložené na disku v programu Nero


Spuštění Nera

takzvané "klasické rozhraní" Nera obsahuje pouze verze Prémium a spustíme je z nabídky

Start -> Programy -> Nero -> Nero OEM ->Nero Burning ROM.

Toto klasické rozhraní je daleko přehlednější a jednodušší, než třeba Nero Expres, ve kterém se musíte proklikávat spoustou nabídek a oken, než dosáhnete kýženého výsledku. Vypálení videa z rozhraní Nero Expres tu tudíš nenajdete.


Vložíme do mechaniky médium, chvíli počkáme až se načte a pak spustíme Nero. Po spuštění Nera se nám otevře nová kompilace, ve které vybereme DVD-Video a klepneme na tlačítko NovéPrůzkumník

Zobrazí se okno průzkumníka, kde levá dvě okna jsou okna DVD média a dvě pravá okna počítače a vypadají jako klasický průzkumník Windows. Rozklikáme Tento počítač a nalezneme na disku složku ve které máme uložené DVD video.


Vyhledání složky video DVD

Po vyhledání složky klepneme na složku VIDEO_TS a přetáhneme jí do jednoho z levých dvou oken, je jedno, zda do prvního či druhého zleva. Pak klepneme na tlačítko Vypálit.


Délka názvu souboru (ISO):

zde můžeme nastavit buď Level 1 či 2, nemá na video DVD vliv.


Jmenovka Disku

zapíšeme název disku, Nero nám nepovolené znaky nedovolí ani zapsat, doporučuji mezi slovy zapsat podtržítko, například Mravenci_v_kredenci. I když zapíšete delší název tak se vám po vypálení zobrazí ve jmenovce disku pouze 15 znaků.


Rychlost vypalování

doporučuji pálit poloviční rychlostí DVD a poloviční rychlostí vypalovačky


Příklad:

 • 16x vypalovačka a 8x DVD médium = 4x

 • 16x vypalovačka a 16x DVD médium = 8x

 • 8x vypalovačka a 8x DVD médium = 4x

 • 8x vypalovačka a 16x DVD médium = 4x

Některé 16x vypalovačky při 16x médium nabídnou minimální rychlost jen 6x, pak se nedá nic dělat a je třeba vypalovat 6x.

Mám vyzkoušeno, že při zápisu vyšší rychlostí dochází k znehodnocení média, nebo, v lepším případě k nehratelnosti na stolním DVD.

Vypalování 4x trvá asi 12 min. 8x 8 min, což není až zas tak velký rozdíl.


nakonec klepneme na tlačítko Vypálit


ZPĚT

Poslední úprava: