SEZOB.CZ

Jak zkopírovat chráněné DVD

Pokud je CD/DVD nějak chráněno, je pořizování jeho kopie trestné! Pro vlastní potřebu je možné pořídit pouze kopii CD/DVD, které není chráněno proti kopírování! Pokud tedy pořizujeme záložní kopii CD/DVD, které je chráněno, jde o neoprávněný zásah do autorského práva, tedy jde o trestný čin podle § 152 trestního zákona!

Trestným činem je i rozšiřování informací o tom jak zkopírovat chráněný disk, tedy uveřejňování návodů. Zde uvedené návody byly vytvořeny ještě před vydáním tohoto zákona. Trestné není uvádění názvů těchto chráněných DVD. Tento zákon se vztahuje jen na Českou republiku a občany, kteří mají Českou příslušnost. Právo autorské a práva s ním související.


V roce 2005 se objevily nové ochrany DVD. Pokusíte-li se načíst DVD s touto ochranou v DVD Shrinku, vybafne na vás hlášku "Chybná struktura navigace DVD", nebo nanačte celé DVD. DVD Decrypter nahlásí spoustu chyb při stahování. Některá mechanika nemusí toto DVD načíst vůbec. Tuto ochranu spolehlivě obejde program DVDFab. Jedná se například o DVD "Pád třetí říše", "Letec", "Cesta kolem světa za 80 dní", "Million Dolar Baby" aj.


Na některých DVD od Sony je rootkit, který mění systémové soubory. Při vložení do PC a pokusu, ať již Decrypterem či jinými programy, se DVD začne normálně načítat, ale pak se sekne, vypadá to na klasickou chybu, ale dojde k přepsání souborů kernel32.dll, shell32.dll, User.dll, wsock.dll, ntoskrnl.dll ve Windovs/systém32 a od té doby každé vložené DVD nepůjde načíst. Jako by se každé DVD chovalo jako originál s ochranou, včetně vypálených DVD, vždy to skončí chybovou hláškou a Shrink, Decrypter, Rip4me. DVDFab a AnyDVD, nic se nechytá.

Dále dojde k padaní Internetu, Decrypter ani Rip4me nebude schopen nic načíst a postupně budou skákat hlášky o chybách systému. Antivir to najde jako změnu velikosti souboru např. soubor co měl 921 kb bude mít 973 a nelze s ním nic děalt než kliknout na ignorovat a tím dojde k zapamatovaní jeho nové velikosti a dále jej již antivir nenajde. Pomůže jen formát disku.
Rady čtenářů

U některých ochran, například SONY ARccOS jde použít DVD Shrink v kombinaci DVDIdle Pro. DVDIdle Pro je malej prográmek který běží na pozadi. S touto kombinací jde udělat například film Letec.

Všechny filmy s ochranou od Sony mimo některých DVD: Kap.Kloss a tankistů, se dají udělat s těmito programy: ANYDVD 5 9 4 1 + CLONE DVD 2 8 8 2, musíte mít oba dva.

No jdou udělat i ty ostatni , protože ta ochrana co hlásí DVD Shrink \"Chybná struktura navigace DVD\" je právě ta ochrana \"SONY ARccOS\" jde jen o to v jaké je verzi. Takže se doporučuje mít vždy poslední verzi DVDIdle Pro a nebo anyDVD. Pak DVD Decrypter ani DVDFab vlastně není třeba.

Všechny filmy s ochranou od Sony (Černý úsvit, Evropský Gigolo atd.), takže stačí pouze mít: ANY DVD 5 9 4 1 a CLONE DVD 2 8 8 2 a opravdu to jde.


ZPĚT

Poslední úprava: