SEZOB.CZ

Konfigurace Internet Exploreru


 1. Po spuštění Internet Exploreru zapište do adresního řádku svojí oblíbenou stránku, kterou chcete používat jako svoji domovskou, např. www.seznam.cz a klepněte na tlačítko Přejít.

 2. V nabídce klepněte na Nástroje/Možnosti Internetu...

 3. Na záložce Obecné, klepněte na tlačítko Použít aktuální, tím se nastaví domovská stránka, která se zobrazí vždy při otevření Internet Exploreru. Klepněte na tlačítko Nastavení a pokud máte vyšší, nastavte velikost místa na disku na 250 M.

 4. Na záložce Osobní údaje klepněte na tlačítko Nastavení a zrušte zatržení Při blokování automaticky otevíraného okna přehrát zvuk.
  Klepněte na tlačítko Servery a sem zadejte postupně adresy serverů z tohoto seznamu.

 5. Na záložce Obsah po klepnutí na tlačítko Automatické dokončování si můžete nastavit zatržením příslušných políček zda chcete, aby se uchovávala historie v Internet exploreru. Pokud nechcete aby se tyto položky doplňovaly automaticky (při práci vícero uživatelů na PC to může být nepříjemné), zrušte tato zatržení.

 6. Na záložce Upřesnit zrušte zatržení u položek
  Povolit synchronizaci položek offline podle plánu (tedy v případě že nepoužíváte)
  Povolit asistenta profilu
  Používat automatické dokončování
  a naopak zatrhněte Vyprázdnit složku Temp... po ukončení prohlížeče


Internet Explorer je nejméně vhodný prohlížeč Internetu, prototo doporučuji zvolit si jiný. Nejvíce se mi osvědčil Maxhon, který je zdarma a na rozíl od jiných prohlížečů podobného typu se chová jako Internet explorer.

ZPĚT

Poslední úprava: