Tipy a Triky

Nikde jsem se zatím přesně nedočetl, podle čeho dochází k jednoznačné identifikaci CD. Hlavička CD je zřejmě sestavena z CRC kódů jednotlivých stop. Pokud zkopírujeme CD a následně je vypálíme, je identické s originálem. Pokud u nově vypáleného CD provedeme dotaz do databáze na Internetu (dále jen CDDB) popis k médiu (názevy stop, CD) se nám načtou. Když nagrabujeme CD do wavů které pak vypálíme, popisy k CD se nám opět načtou. Je však třeba mít v nastavení EAC aktivovanou volbu Získat UPC / ISRC kódy při vytváření CUE sheet. Též se musí použít všech původní nagrabované soubory a žádný jiný se nesmí přidat. Nagrabované souboru můžeme však upravovat, například ořezat a i pak po vypálení se nám popisy načtou. Popisy se nám též načtou pokud nagrabujeme stopy z chráněného CD, kdy jedna stopa je datová.

Jak načíst informace o CD

Po zkopírování CD se nám může stát, že se nám informace o CD nenačtou, když provedeme dotaz do databáze na Internetu. Většinou se to stává, když EAC z různých příčin nenačte CRC kód některé stopy. 
I to se však dá obejít. Vložíme do mechaniky CD které chceme kopírovat a provedeme dotaz do databáze na Internetu. Pokud se nám popis načte, uložíme ho do cdplay.ini a databáze EAC.
Po zkopírování stop a jejich vypálení CD pojmenujeme. Jako název Interpreta a CD můžeme uvést cokoliv (ne název originálu aby se nám to nepletlo). Poté uložíme vypálené CD do cdplayer.ini příkazem Databáze/Exportovat informace o CD do....
V dalším kroku zvolíme ve Windows  - nabídka START/Spustit, napíšeme cdplayer.ini a klepneme na OK. Spustí se poznámkový blok se souborem cdplayer.ini. Přejdeme na konec souboru, kde bude uvedeno nově vypálené CD. Nad ním bude odstavec s originálním CD. Zkopírujeme hlavičku z nově vypáleného CD - první řádek v názvu v hranatých závorkách např. 1DBBA5C. Tímto zkopírovaným textem přepíšeme hlavičku originálu CD a celý odstavec nově vypáleného CD vymažeme. Uložíme a uzavřeme poznámkový blok. Nyní je třeba restartovat EAC (zavřít a znovu otevřít). Po spuštění EAC by se měl popis CD automaticky načíst. Nyní můžeme uložit popis k médiu do databáze EAC (je třeba ještě zadat rok v informacích o CD).