SEZOB.CZ

DVD Shrink - tipy


 • Nedoporučuji komprimovat hlavní filmu pod 65%, protože pak je kvalita nižší.
  Chceme-li mít film v pěkné kvalitě, máme-li například velkou televizi (80), nekomprimovat pod 75%.

 • Klesne-li komprimace pod 65%, je vhodnější rozdělit film na 2 DVD

 • Nedoporučuji pálit přímo z DVD Shrinku (zkazil jsem takto několik DVD, bylo to však ve starší verzi než je 3.2 a možná že to byla též náhoda)

 • Pálit poloviční rychlostí DVD a poloviční rychlostí vypalovačky
  Příklad - Rychlost vypalování:
  16x vypalovačka a 8x DVD médium = 4x
  16x vypalovačka a 16x DVD médium = 8x
  8x vypalovačka a 8x DVD médium = 4x
  8x vypalovačka a 16x DVD médium = 4x
  Některé 16x vypalovačky při 16x médium nabídnou minimální rychlost jen 6x, pak se nedá nic dělat a je třeba vypalovat 6x.
  Mám vyzkoušeno, že při zápisu vyšší rychlostí dochází k znehodnocení média, nebo, v lepším případě k nehratelnosti na stolním DVD. Vypalování 4x trvá asi 12 min. 8x 8 min, což není až zas tak velký rozdíl.

 • Doporučuji pálit pouze hlavní film i v případech, kdy se nemusí film komprimovat (vejde-li se celý obsah DVD na DVD). Jsou ovšem vynímečné případy, například, kdy DVD obsahuje dva filmy (např. 4 z tanku a pes), menu zachovat.

 • Doporučuji DVD Verbatim, případně TDK. Na červených Emgeton časem zmizla data, taktéž na Multidisc.


Pro kvalitu DVD můžete použít nástroj Nero CD-DVD Speed


Obsahuje-li DVD ochranu (nejde otevřít ve Shrinku), nainstalujeme a spustíme AnyDVD, nebo můžeme zkusit jiný program DVDFab, RipIt4Me. Použijeme-li však k stažení na disk program jiný, který ochranu odstraní, přesto doporučuji ještě protáhnou DVD ve Shrinku.


Jak jednoduše obejít hlášku: Chybná struktura navigace DVD

Někdy se stane, že při načítání DVD vyskočí hláška "Chybná struktura navigace DVD". V tomto případě nebudeme postupovat klasickým způsobem načítání DVD "Otevřít disk" či "Otevřít soubory", nýbrž klepneme nejprve na tlačítko "Vytvořit nové DVD". Vzápětí se v pravém okně zobrazí seznam disků. Poklepeme na jednotku CD-ROM, máme-li DVD uložené na disku, pak na příslušný disk a vyhledáme složku s filmem. Po zobrazení obsahu přetáhneme tituly do levého okna a pak klepneme na záložku "Nastavení komprese". Dále postupujeme již klasickým způsobem.

Poznámka: někdy též pomůže, máme-li nainstalován a spuštěn program AnyDVD, bez tohoto programu někdy, pokud je DVD chráněno, tak je ani DVD Shrink nenačte.


 1. DVD Shrink - rozdělení filmu

 2. DVD Shrink - nastavení

 3. DVD Shrink - jak zkopírovat DVD

 4. DVD Shrink - jak na DVD

 5. DVD Shrink - jak jednoduše obejít hlášku: "Chybná struktura navigace DVD"

 6. DVD Shrink - spojení DVD

 7. DVD Shrink - tipy

ZPĚT

Poslední úprava: